Ny direktør for Psykisk helsevern
Børge Tvedt har takka ja til stillinga som direktør for Psykisk helsevern, og tek til i stillinga i løpet av hausten 2016.
I tida Tvedt jobba i Førde kommune har han og vore involvert i mange endrings- og utviklingsprosjekt. Han har og jobba to år i Kriminalomsorga.
Tvedt kjem til Helse Førde frå stillinga som rådmann i Jølster kommune, der han har vore tilsett sidan 2013.
- Helse Førde er den største og viktigaste kompetansearbeidsplassen i fylket. Eg er glad for mogelegheita til å vere med å utvikle framtidas helseteneste i Sogn og Fjordane. Utviklingsplanen gjev retning og styring for utviklinga, og eg ønskjer å vere med å bidra til gode, sikre helsetenester i samarbeid med tilsette, brukarar og samarbeidspartar, seier Tvedt.